zabezpieczenia

Telewizja przemysłowa

Telewizja przemysłowa to system przekazywania obrazu (czasem obrazu i dźwięku) z określonych miejsc i pomieszczeń w zamkniętym systemie odbiorczym. Ze względu na swoją definicję, telewizja przemysłowa bywa również nazywana w skrócie CCTV od angielskiego tłumaczenia closed-circuit television, czyli telewizja o zamkniętym obwodzie.

Telewizja przemysłowa znana jest już od ponad 30 lat. Jak wszystkie systemy elektroniczne, również ona ewoluowała od systemów analogowych po cyfrowe. Dziś na określenie telewizji przemysłowej używa się często również terminu “system telewizji dozorowej”, który doskonale oddaje funkcję, jaką ma pełnić telewizja przemysłowa.

Każdy system telewizji przemysłowej składa się z kilku podstawowych urządzeń, takich jak kamera przemysłowa (analogowa lub cyfrowa HD/4K), obiektyw, rejestrator cyfrowy lub sieciowy, urządzenie wyświetlające obraz (monitor lub telewizor) czy medium transmisyjne (kable, skrętki).

Po co montuję się telewizję przemysłową ?

Zasadniczo wyróżnia się dwie role, które spełnia telewizja przemysłowa. Są to:
- nadzór nad pracownikami, klientami itp.,
- zwiększenie bezpieczeństwa danego pomieszczenia, przestrzeni lub terytorium, na którym zostały zainstalowane kamery przynależące do systemu telewizji cyfrowej.

Oferta Al-Tech Biała Podlaska

W naszej ofercie znajdzie Państwo ogromny wybór instalacji telewizji przemysłowej. Gwarantujemy Państwu systemy dostosowane do Waszych potrzeb i możliwości. Zapewniamy kompleksowy dobór i montaż systemu telewizji przemysłowej, a także szkolenie z zakresu obsługi systemu, konserwację i gwarancję na wykonaną przez nas usługę.

W naszej ofercie znajdziecie sprzęt renomowanych firm działających w branży zabezpieczeń, m. in. dahua, HIKVISION. Instalujemy wielokanałowe rejestratory cyfrowe umożliwiające zarządzanie systemem i jednoczesny podgląd z nawet 64 kamer. Oferujemy solidne kamery przemysłowe o wysokiej rozdzielczości Full HD/4K . Dzięki naszym instalacjom, będziecie bezpieczni w dzień i w nocy!